Έλα μαζί μας

Το σχολείο μας συνεργάζεται φέτος για δεύτερη χρονιά 2018-2019, με το ίδρυμα Ωνάση στα πλαίσια του προγράμματος «Έλα μαζί μας». Υπότροφοι του ιδρύματος θα επισκεφθούν το σχολείο μας και θα εφαρμόσουν βιωματικές δράσεις σχετικές με το επιστημονικό τους αντικείμενο σε διάφορα τμήματα του σχολείου. Εποπτεύουσα εκπαιδευτικός: Μαριάννα Πέννα

Συναντήσεις 2019

Η πρώτη συνάντηση έγινε 22/2/2019 με θέμα:”ARTBOTS”, αυτοσχέδια ρομπότ με μαρκαδόρους που σχεδιάζουν πάνω σε χαρτί.

Η δεύτερη συνάντηση έγινε 1/3/2019 με συζήτηση των παιδιών με το δικηγόρο Χρήστο Γεωργακόπουλο υπότροφου του ιδρύματος. Παραθέτουμε την ευχαριστήρια επιστολή του δικηγόρου.  ΕΠΙΣΤΟΛΗ

….Περισσότερα

Συναντήσεις 2015

Ήδη πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση στις 9/11/15, με θέμα τον Τουρισμό, με εισηγήτρια την Δρ Ελευθερία Γκρίμπα (εκπαιδεύτρια/ στέλεχος, Γραφείο Αν. Γεν. Γραμματέα, Τομέας Τουρισμού, Υπουργείο Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού) και το Γ΄4.

Να σημειώσουμε εδώ ότι εξασφαλίστηκε η συμμετοχή του σχολείου μας στο Μαθητικό Συνέδριο: «Με οδηγό τις Τέχνες εμπνεόμαστε, μαθαίνουμε, δημιουργούμε», στα πλαίσια του 6ου Διεθνούς Συνεδρίου για τις Εκπαιδευτικές Διδακτικές 2015 , όπου τα παιδιά θα παρουσιάσουν μέρος των βιωματικών δράσεων που έκαναν στο πρόγραμμα Τουρισμός.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

Απολιθώματα